Skip to Content Skip to Main Menu
Entries Close In
47
Days
21
Hours
48
Mins
49
Secs
The 2018 awards are open for entries

Sub36 Awards 2015

See below to find out who the lucky winners were of the Sub36 Awards 2015

2015

Entrepreneurial Young 'Un

Winner: Alan Frew, Community Life Choices

Dawood Fard, Centurus
Alan Frew, Community Life Choices
Kerrie Norman, Flinders Chase
Alexander Shannon, SousVide Tools
Sponsored by

High Flying Young ‘Un

Winner: Henry Worsley, Andrew Porter

Henry Worsley, Andrew Porter
Chantel O'Reilly, Community Life Choices
Chris Porter, Danwa
Lisa Mullally, Fairport Containers

Young ‘Un Apprentice of the Year

Winner: Brittany Mollart, Lancashire Teaching Hospitals NHS Foundation Trust

Richard Gill, Burnley Leisure Trust
Brittany Mollart, Lancashire Teaching Hospitals NHS Foundation Trust
Lyle Davy, Roaming Roosters
Chelsea Parker, Silentnight

Young ‘Un Business of the Year

Winner: Tom Grattan

Aware Communications
Grassroots Wholesale Foods
SignDox
Tom Grattan

Young ‘Un in Construction and Property

Winner: Daniel Brearley, Bryan Lee Building Contractors

Ryan Stocks, Aldrock Surveyors
Daniel Brearley, Bryan Lee Building Contractors
Russ Leonard, Chosen Homes
Emma Mycock, Globe Enterprises

Young ‘Un in Creative and Digital

Winner: Amelia Worrall, Aware Communications

Amelia Worrall, Aware Communications
Kate Silvers, Farleys Solicitors LLP
Helen Stuart, Farm Creative
Natasha Robson, Wyldfire PR and Marketing

Young ‘Un in Finance

Winner: Nick Howarth, Taylor Patterson

James Morris, Baker Tilly
Jo Fulthorpe, Business Enterprise Trust
Laurence O'Connor, Financial Affairs
Nick Howarth, Taylor Patterson

Young ‘Un in International Trade

Winner: David Lenehan, Northern Industrial

Dawood Fard, Centurus
Ben Ferguson, H2O Designs UK
Daniel Tynan, New Call Telecom
David Lenehan, Northern Industrial

Young ‘Un in Law

Winner: Pauline Rigby, Forbes Solicitors

Stephen Greenwood, Farleys Solicitors LLP
Pauline Rigby, Forbes Solicitors
James Robbins, Harrison Drury & Co
David Edwards, Harrison Drury & Co

Young ‘Un in Manufacturing and Engineering

Winner: Annette Weekes, PDS Engineering

Ben Ferguson, H2O Designs UK
Paul Hardy, Hardy Services
Annette Weekes, PDS Engineering
Paul Peak, REM (UK)

Young ‘Un in Retail

Winner: Jordan Kemp, Benedicts of Whalley

Joe Taylor, Allied Lighting
Jordan Kemp, Benedicts of Whalley
Andrew Derbyshire, MendIT
Sophie Nash, Ruby & Daisy

Young ‘Un in Tourism and Hospitality

Winner: Josh Gartside, The Cartford Inn

Lyndsey Wilson, Culturapedia
Laura Crabb, Marketing Lancashire
Josh Gartside, The Cartford Inn
Megan Gallacher, With a Twist Catering
Sponsored by
Send Message Send Message

Got a question?

Simply fill out the form below and we will get back to you as soon as we can.

Close Menu