Skip to Content Skip to Main Menu
Entries Close In
47
Days
21
Hours
45
Mins
49
Secs
The 2018 awards are open for entries

Sub36 Awards 2016

See below to find out who the lucky winners were of the Sub36 Awards 2016

2016

Young ‘Un Apprentice of the Year

Winner: Connor Smyth, BAE Systems

Connor Smyth, BAE Systems
Emily Read, NatWest
Junaid Mahetar, Northern Industrial
Jonathon Hart, Utiligroup

Young ‘Un Employee of the Year

Winner: Andrew Livesey, Lantei Compliance Services

Andrew Livesey, Lantei Compliance Services
Jennifer Woolley (nee Whittaker), The Write Angle
Amanda Lilley, Thomas Consulting
Zain Javed, Xyone Cyber Security
Sponsored by

Young ‘Un Entrepreneur

Winner: Sophie Craig, Ruby Cosmetics

James Brockbank, Digitaloft
Tom Grattan, Factored
Brandon Seddon, MyBarStaff
Sophie Craig, Ruby Cosmetics

Young ‘Un in Construction and Property

Winner: Andrew Livesey, Lantei Compliance Services

Tom Wickstead, Andrew Porter
Sonia Duffin, Duffin's Estate Agents
Andrew Livesey, Lantei Compliance Services
Alex Fowler, Lea Hough Chartered Surveyors

Young ‘Un in Creative and Digital

Winner: James Brockbank, Digitaloft

James Brockbank, Digitaloft
Tom Grattan, Factored
John French, Fat Media
Tom Wells, Nublue

Young ‘Un in Finance

Winner: Chloe Greenbank, Rotherham Taylor

Emily Read, NatWest
Gary Clifton, NFU Mutual Preston
Chloe Greenbank, Rotherham Taylor
Ian Taylor, RSM
Sponsored by

Young ‘Un in Law

Winner: Andrew Holden, Napthens Solicitors

Rachel Harrison, Farleys Solicitors LLP
Jonathan Holden, Forbes Solicitors
Andrew Holden, Napthens Solicitors
Matthew Catterall, Taylors Solicitors

Young ‘Un in Manufacturing and Engineering

Winner: Connor Smyth, BAE Systems

Connor Smyth, BAE Systems
Kieron Riding, Northern Industrial
Amanda Lilley, Thomas Consulting
Victoria Oracz, Vision Support Services

Young ‘Un in Retail

Winner: Victoria Mawdsley, The Mall

Kimberley Lord, Always and Forever
Natalie Seward, Debenhams
Kendal Christensen, Marsden Building Society
Victoria Mawdsley, The Mall

Young ‘Un in Tourism and Hospitality

Winner: Brandon Seddon, MyBarStaff

Martin Wilson, Bartle Hall Hotel
Ellie Yates, Canal Boat Cruises
Oliver Brown, Crow Wood Leisure
Brandon Seddon, MyBarStaff
Send Message Send Message

Got a question?

Simply fill out the form below and we will get back to you as soon as we can.

Close Menu